Амиџиќ ѝ даде 3.000 динари на Пријовиќ за изведбата во неговата емисија

By
Првата емисија од новата сезона на „Амиџи шоу“ ветува вистински спектакл на малите екрани.

Огнен Амиџиќ вечерва и официјално почнува со новата 10. сезона, а за почетокот како што прилега – избрал врвни гости!

Така, во емисијата ќе се најдат Драган Марковиќ – Палма, Александра Пријовиќ, Владимир Стојковиќ и Зоран Тошиќ – Бамби, а еден од најинтересните делови е оној во кој Палма и Амиџиќ одлучија да ја почестат Александра.

Имено, кога излезе на малата бина во студиото и ја изведе песната „Тело“ и се врати на своето место, Амиџиќ извади 3.000 динари и додаде: „Ова беше одлично, 3.000 динари за госпоѓата!“, а реакцијата на Александра беше вистински хит!

Целата ситуација можете да ја видите подолу:

Да се потсетиме, „Амиџи шоу“ и јубилејната 10. сезона почнува вечерва од 22.15 часот.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Melty Lancer (Dub) kissanime Episode 6 paradise kiss anime

Watch Durarara!! x2 Ten (Dub) Episode 12

Website https://animepahe.cc: Watch Durarara!! x2 Ketsu (Dub) animepahe Episode 12 online anime

Website https://animefreak.ws: Watch No Guns Life (Dub) animefreak Episode 12 anime freaks anime

Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime