Ана Брнабиќ на страната на Ѓоковиќ : Јас сум виновна, оставте го човекот на раат

By

Ана Брнабиќ, премиерката на Србија, застана на страната на тенисерот Новак Ѓоковиќ и одлучи да преземе дел од вината.

„Сакам да му пружам полна поддршка, секоја чест. Сакал да направи нешто добро за сите нас, не само во Србија туку и во регионот. Сакал да помогне да собере пари и секоја чест за тоа. Ако може да се префрли таа вина на мене, а него да го остават на мира, тоа би го сакала најмногу на светот. Ете, тоа е наша вина, ние ги попуштивме мерките, тој ги слушаше препораките и еве, јас сум виновна. Оставете го човекот на мира, моја е одговорноста ете. За мене е тоа прехумана намера, секоја чест и цела поддршка“, рекла таа во гостување во српска емисија.

Се утврдуло дека Григор Димитров, кој играл мечеви, е позитивен на новата болест, а потоа тестирањето покажало исти резултати кај Новак и Јелена Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ и други.

Од тој момент се сврте вистинска медиумска хајка против српскиот ас, а меѓу нив најгласни се британските медиуми.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime animes online: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 56 (https://gogoanime.be/m/JA4/ep-56)

KissAnime kimetsu no yaiba kissanime: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 12