Анастасија Ражнатовиќ горда на својот брат Вељко

By

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ му ја честиташе победата на нејзиниот брат Вељко кој победи во рингот во неговиот дебитански боксерски меч во Суперлигата на Србија во дресот на „БК Лозница“.

Вељко во мечот го доби дуелот со Никола Кнежевиќ од „БК Војводина“, а Анастасија радосната вест ја сподели на социјалните мрежи каде напиша дека е горда на него.

Пејачката во моментов се наоѓа во Дубаи каде прави пауза од музичките активности.

 

Ќе ви се допадне

Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview (https://animeplanet.cc/m/l2Xw/ep-1) at AnimePlanet animeplanet

Fog Hill of Five Elements (https://crunchyrollfree.com/m/DYWW) Episode 3 at Crunchyroll crunchyroll trial 30 day