Аца Лукас го отпеа големиот хит на Џеј

Фолкерот ги воодушеви своите обожаватели со изведување на хитот на својот колега Џеј.  Аца Лукас на секој свој настап во некој клуб или концертна арена ги воодушевува своите обожаватели со своите хитови, но одлично се снаоѓа и со песните на своите колеги.Овој пат, Аца го отпеа хитот „Сунце љубави“ на својот колега Џеј Рамадановски, а неговите фанови велат дека ја испеал на маестрален начин.

Лукас снимката од оваа изведба ја објави на „Инстаграм“.

„Сунце љубави“, Џеј, напиша Аца Лукас.

🎙🎙🎙 Sunce ljubavi #AcaLukas #Dzej

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Снимката има повеќе од 26.000 прегледи, а обожавателите му порачаа дека ја развил. Кое е вашето мислење?

Слушнете како Џеј ја отпеа оваа песна во оригинал:

Чија верзија повеќе ви се допаѓа, на Аца или Џеј?

Scroll to Top