Аца Лукас итно префрлен во болница

By
На пејачот Аца Лукас вчеравечер му се слошило за време на настапот во Сребреник и веднаш бил префрлен во болница, каде што е задржан поради понатамошни прегледи.

dobivaj vesti na viber

Известувањето за причината за откажување на концертот е објавено на неговата официјална фејсбук-страница.

Ќе ви се допадне