Бајага се спаси од линч – Избегнат масакр во Хрватска

By

Српскиот пејач Момчило Бајагиќ Бајага, за малку ќе настрадаше на концерт во Хрватска.

dobivaj vesti na viber

Со навремено делување на полицијата, спречен е поголем хаос, а никој од публиката не е повреден.

Бројни фанови на манифестацијата „Сан Супстипанске ноќи“, негодуваа за тоа што српскиот рокер бил повикан на овој фестивал, па одлучија своето незадоволство да го покажат така што ќе ја нападнат публиката.

Група од 200 луѓе сакала да употреби ракети, солзавец и топовски удар за да им се одмаздат на организаторите.

Концертот сепак е одржан, зошто полицијата ги спречила во намерата и така разбеснетата маса се откажала од својата идеја.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

SK8 the Infinity (Dub) Episode 9

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Fairy Tail Episode 169

4anime biz Fairy Tail (Dub)

anime websites High School DxD

tải go88