Беше крал на подземјето, се забавуваше со Цеца – Го убија на брутален начин

By

Млад, убав, згоден, успешен и богат, можеше да биде се што ќе посака. Дејан Марјановиќ од Србија инаку син на познатиот архитект чие дело е куполата на храмот Свети Сава во Белград, секогаш беше во центар на внимание со брзи автомобили, прекршоци, алкохол.

dobivaj vesti na viber

Тој беше во врска и со Светлана Цеца Величковиќ, а најверна другарка му беше Мира Шкориќ.

Изреволтиран, во бизнисменот пукаше неговиот 15-годишен кум и најверен другар во 1994. година, кога тој излегуваше од зграда. На судењето тој признал дека Марјановиќ го терал да работи нечисти работи и тој не можел повеќе.

Се зборуваше дека тој е еден од кралевите на подземјето.

Ќе ви се допадне

app go88 ios nổ hũ go88 may88 nhà cái cho go88

sunwin life sunwin ăn tiền đánh bài đổi thưởng sunwin