Бора Чорба има рак, мора итно на операција

By

Фронтменот на музичката група „Рибља Чорба“, Бора Ѓорѓевиќ има рак на простата и пејачот мора да оди на итна операција открива негов близок пријател за српските медиуми.

Пејачот кој неодамна дознал за болеста, морал да ги откаже сите концерти. Изворот сега вели дека собира пари за операцијата.

„Бора ги прекина сите концерти и ќе мора да оди на итна оепрација. Тој недамна дозна дека е болен и итно му требаат пари за лечење. Едиственото решение за ваквата болест е операција. Најважно сега е што тој одлучи да се лечи и се надеваме дека ќе ја победи болеста“, изјавил извор близок до пејачот.

 

Ќе ви се допадне