Брена и Боба се тужат со кумовите, семејниот бизнис го растури кумството

By

Српската пејачка Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живиновиќ се на суд, каде што се тужат своите кумови, пишуваат српските медиуми.

Засега не е познато за што точно станува збор, но нивни блиски пријатели велат дека тоа има врска со семејниот бизнис на Боба и неговата винарница. Тие исто така велат дека тој, најверојатно, и ќе излезе како победник во целиот процес.

За потсетување, Боба е познат по својот бизнис со виното, а минатата недела во Унгарија ја добил наградата за најдобро вино во организација на винскиот магазин Pecsi Borozo. Од 130 дегустирани вина, трофејот го поделиле двајца Срби, од кои едниот е Боба.

„Нашиот пријател и сопственик на винарница беше вистински иницијатор на целата оваа приказна. Подоцна станавме и кумови. Мојот син Стефан го крсти неговиот син, а тој е исклучително вреден човек и можеби најголемиот производител на нектарини (близок род на праските) на овие простори“, рече Боба за својот пријател со кого се тужат.

Но, и покрај тужбата, тие велат дека ќе продолжат да уживаат во пријателствата, патувањата и дружењата на разни патувања.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Dragon Ball (Dub) anime episode 153 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Inu X Boku Secret Service Special (https://aniwatch.pro/m/Gv0) Episode Full

Website https://animeflix.nl: Watch ARIA The OVA ~ARIETTA~ animeflix Episode Full overlord animeflix

Firestorm (https://animefreak.ws/m/abp1) Episode 26

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed