Брена сака да ја продаде вилата во Мајами, а Боба не ѝ дозволува

By

Пејачката Лепа Брена сака да ја продаде вилата во Мајами, но нејзиниот сопруг Боба Живјиновиќ не ѝ дозволува, пишуваат српските медиуми. Во куќата која ја имаат во Америка, живееле нивните синови, Филип и Стефан Живојиновиќ, додека студирале. Сега, кога немаат потреба од неа, Брена сака да ја продаде поради давачките.

Близок извор до пејачката објаснува дека семејството во Мајами патува само за лето и дека не им е исплатливо да ја имаат оваа куќа, особено поради преголемиот данок. Со новиот американски закон, сите куќи во овој дел на земјата, мораат да бидат реновирани, односно да бидат изградени од цврст материјал поради зачестените урагани.

Боба се противи на продажбата затоа што вели дека секогаш се радува кога ќе оди во посета на Мајами каде може да се види со пријателите. Брена и Боба веќе одлучија да ја продадат својата луксузна вила во Белград, за два милиони евра.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Fairy Tail Movie 1: Houou no Miko - Hajimari no Asa animefreak Episode Full dubbed anime

WCOStream: Hamtaro: Hamtaro's Birthday! - 3000 Hammy Steps in Search of Mommy anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Website https://4anime.biz: Watch Izumo 4anime Episode 2 blood c 4anime

Wo Wei Ge Kuang: Xuanlu Chongqi (https://animeflix.nl/m/1lKm) Episode 12

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ