Дино Мерлин стана дедо

By

Регионалната ѕвезда Дино Мерлин, стана дедо. Тој го добил својот прв внук пред неколку дена, откако се породила сопругата на неговиот син Хамза. Бебето ќе се вика Незир, потврдиле членови на семејството за босанските медиуми. Момчето го доби името на неговиот прадедо, таткото на сопругата Џенета Табаковиќ -Дервишалидовиќ .

dobivaj vesti na viber

Мајката и бебето се веќе дома и се чувствуваат добро. Честитки до семејството доаѓаат од сите страни“, рекол изворот.

Синот на Мерлин, Хамза, лани се ожени со Џенета, а нивната љубов трае уште од средно училиште. Тие беа во врска седум години.

Ќе ви се допадне

https //go88. vin bản hack go88 go88 không đăng nhập được

kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin