Дипломираше Вељко на Цеца

By

Дипломираше Вељко, синот на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ. Вељко, кој неодамна се ожени со својата девојка Богдана, дипломираше на Факултетот за менаџмент и економија во Бања Лука. Убавата вест ја сподели Цеца на социјалните мрежи.

„Вељко и Богдана во моментов се наоѓаат во Бања Лука. Тој вчера ја бранеше својата дипломска работа и морам да кажам дека многу сум горда на него“, изјавила Цеца.

Синот на Цеца откри дека тој и неговата сопруга Богдана ќе добијат син.  Веста за полот на бебето Вељко ја откри два дена по свадбата, за која сè уште пишуваат медиумите.

„Ќе се роди Жељко Ражнатовиќ по вторпат!“, рекол Вељко и потврдил дека неговиот син ќе го носи името на татко му Аркан.

Ќе ви се допадне