Дуа Липа со дечкото дојде во Албанија на изградба на градинка за која таа донира пари за да ја опремат

By

Дуа Липа со дечкото Анвар Хадид и семејството дојде во Албанија каде што беше на прием кај премиерот и градоначалник на Тирана. Славната пејачка заедно со градоначалникот Ерион Велиај,  присуствуваше на настан поради градењето на градинката „Сани Хил“ во центарот на градот.

Липа со хуманитарна кампања и со сопствени средства ќе помогне во опремувањето на просторот наменет за 300 деца.Ѕвездата, чии родители потекнуваат од Косово, беше и на свечен прием кај премиерот Еди Рама.

На социјалните мрежи, 25-годишната изведувачка на „Levitating“ сподели моменти од престојот во Албанија.

Ќе ви се допадне

Towanoquon: The Return of the Invincible (https://animeheaven.pro/m/mOq) Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Dragon Ball Z: Bio-Broly (Dub) animebee Episode Full watch anime dub

Website https://wcostream.cc: Watch A Certain Magical Index the Movie: The Miracle of Endymion (Dub) wcostream Episode Full anime websites

Website https://animeflv.uk: Watch Tono to Issho: Gantai no Yabou animeflv Episode 12 animeflv

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/

Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757