Емина го тужи Мустафа – две години не плаќал алиментација за синовите

By

Емина Јаховиќ го тужи својот поранешен сопруг Мустафа Сандал затоа што 26 месеци не плаќал алиментација за синовите Јаман и Јавуз. Освен алиментацијата, Мустафа не ги платил трошоците за летувањето, изнајмувањето на возилата, како и платата за возачот.

Извор близок до поранешната двојка вели дека Мустафа требало да ѝ исплати на Емина 15.000 турски лири, односно околу 1.700 евра, а за децата требало да плати 10.000 лири, односно околу 1.300 евра.

„Мустафа не ги исполнил обврските заклучно со договорот што го направија кога ги решаваа прашањата за алментацијата и трошоците. Покрај тоа, тој не го платил ниту здравственото осигурување на децата“, вели изворот.

Тој открива дека Мустафа два месеца ги немал регулирано обврските поради пандемијата на коронавирусот. За потсетување, Мустафа и Емина се разведоа во 2018 година и во најголем дел од тој период трошоците паднале на грбот на Емина.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) Episode 6 (https://animetv.cc/m/2x8w/ep-6) at website https://animetv.cc. See more animetv dragon ball super

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 1 at website https://gogoanime.be. See more watch animes