(ФОТО) Без шминка и долга коса – Ѕвездата од „Сексот и градот“ низ улиците на Њујорк е непрепознатлива

Холивудската дива е сликната на улиците во Њујорк, а промената е очигледна.

Славната Сара Џесика Паркер, која во улогата на романтичната Кери стана пример за многу девојчиња и жени, драстично го промени својот изглед.

Сара во понеделникот е сликната на улиците во Њујорк, во опуштен фазон, и речиси е без тронка шминка, а фотките со голема брзина почнаа да кружат низ светските портали, како и по социјалните мрежи.

 

Кери ја скрати долгата коса, се офарба во сино, но тоа што го задржа е витката линија, на која многумина можат да и позавидат, како и далеку помладите девојки и колешки.

Инаку, Сара, која има полни 52 години, во Њујорк во моментов го снима филмот „Best Day Of My Life“, односно, „Најдобриот ден во мојот живот“. Како што е објавено, Сара е во романтичната драма ќе и се приклучи и Рене Зелвегер, Изабела Роселини, Симон Бејкер, како и Тејлор Кини.

Приказната ќе ја следи жената Вивиен, која е џез пејачка во Њујорк.

Scroll to Top