(Фото) Браќата Ѓоковиќ како тројца мускетари

By

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вели дека е многу поврзан со своето семејство, особено неговите двајца помлади браќа Марко и Ѓорѓе.

dobivaj vesti na viber

На најдобриот тенисер во светот му навреа спомени од детските денови, па објави стара фотографија направена додека биле деца.

Тројцата се облечени во исто свечено црно палто и бела кошула.

„Буразери! Во Белград пред 100 години кога мама нè облече сите тројца исто. Дали и вие се препознавате?“, напиша Новак емотивен статус со хаштах „Тројцата мускетари“.

 

Ќе ви се допадне