(ФОТО) Го сака цела поранешна Југославија – Се ожени славниот музичар

Лука Шулиќ, член на групата „2Cellos” по кој сите дами од Балканот, па и пошироко лудуваат, го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Тамара Загоранска после две години врска.

Убавата Словенка го земалата презимето од својот сопруг, а нивните фотографии од венчавката ги воодушевија корисниците на друштвените мрежи.

Scroll to Top