(ФОТО) Јелена Розга го гушна инструментот на своето момче

By

Хрватската поп кралица Јелена Розга не престанува да изненадува. Што со песните од новиот албум „Модерна жена“, што со видоспотовите, стајлингот, фотографиите… А кога сме веќе кај фотографиите и нивното споделување на социјалните мрежи, на последната објавена на најзениот ФБ профил, сексапилната сплиќанка е во необична поза, помалку специфична поза. Имено, пејачката е сликана како го гушка инструментот на нејзиното момче!

dobivaj vesti na viber

Фотографијата е направена во Арената во Пула, пред концертот на „Ту челос“ на чија половина,  Розга му е поубава половина. Поточно, хрватската пејачачка е веќе подолго време во сериозна врска со челистот Стјепан Хаусер, па не е ни чудо што со виолончелото в раце, тврди дека е подготвена… за концерт! Таму само како верна публика на нејзиниот сакан и неговиот компањен од „Ту челос“, а вечерва и утревечер на сопствените настапи низ Македонија!

Имено, викендов, хрватската поп дива Јелена Розга ја започнува својата летна турнеја 2017 низ Македонија со спектакуларни настапи низ најатрактивнните летни клубови и дискотеки, како и на летните фестивали во земјава!

Така, вечерва, петок, 7 јули, ноќниот клуб „Де Факто“ во Гевгелија ќе биде местото каде Розга заедно со својот бенд во живо два часа ќе ги забавува присутните посетители со своите најголеми хитови, како и песните од новиот албум „Модерна жена“, кои промотивно ќе ги изведе во Македонија! Интересот е веќе голем, па се очекува рекордна посетеност.

Утревечер, сабота, 8 јули 2017, следната адестинација на сплитското цунами е клуб плажата „Кадмо бич“ во Охрид. Клубот на ланските настапи беше преполн до последното место, а речиси четири илјадната публиката во делириум едвај чекаше да ги запее рефрените на  најголемите хитови на хрватската музичка ѕвезда.

И овојпат Розга ветува дека ќе стории се’ охриѓани и присутните туристи да заборават на земјотресите,  да се опуштат и да и се препуштат на забавата, а таа потресите ќе им ги  замени  со вистинско музичко цунами!

Ќе ви се допадне