(Фото) Јелена Томашевиќ засади дрво во Битола

By

Популарната српска пејачка Јелена Томашевиќ пред Центарот за култура во Битола вчера засади дрво. Таа објави слики на „Инстаграм“ и се пофали дека дрвото ќе го носи нејзиното име. Пејачката откри и дека пред 10 години првпат засадила дрво во родниот Крагуевац.

dobivaj vesti na viber

Освен Јелена, дрво засади и финската хармоникашка Хели Сиекинен. Двете музичарки настапуваат на Фестивалот на светска музика што почна вчера и ќе трае до недела. Освен нив, на фестивалот во Битола ќе настапи и Џамбо Агушев со неговиот оркестар.

Ќе ви се допадне

Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn sunwin - go88 go88 không đăng nhập được facebook

sunwin ông đồ