(Фото) Карлеуша го далдиса Загреб, гола им пееше на Хрватите и вртеше со задникот

By

Јелена Карлеуша имала настап во Загреб, Хрватска, каде пеела во ноќниот клуб Минт, а видео снимено од посетители на клубот беше објавено во хрватскиот медиум 24сата.хр.

dobivaj vesti na viber

Карлеуша покрај својте песни пеала и неколку песни до Северина. Но, најголемо внимание привлече изгледот оти била скоро гола како и нејзиното однесување на сцената.

“Дали ова е концерт или стриптиз, дали луѓево плаќаат за да слушаат или да го гледаат газот“– пишуваа хрватската јавност.

За видеото се расправаше по социјалните мрежи, затоа што две децении, откако е присутна на музичката сцена, Карлеуша редовно е на мета на јавни критики, најчесто поради својот провокативен стил на облекување и однесување.

Неодамна во Лесковац се потпишуваше петиција против нејзино гостување на манифестацијата Роштиљада, но сепак таа пееше и направи незаборавна журка во Лесковац.

 

Ќе ви се допадне