(Фото) Колинда во кожна јакна и фармерки на концерт на „Прљаво казалиште“

By

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар – Китаровиќ се забавуваше на концертот на „Прљаво казалиште“. во Арената во Загреб. Со кожна јакна и фаремерки, Колинда го украде вниманието на публиката.

На крајот се фотографираше со членовите на бендот. Познатиот рок-бенд настапи по повод јубилејот 30 години од најголемиот концерт кој го одржа во 1989 година. Тогаш успеаа да соберат преку 100.000 фанови на плоштадот во Загреб.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch animes: My Hero Academia (Dub) Episode 13

AnimeDao knights and magic animedao: Watch Banana Fish Episode 20