(Фото) Лепа Брена на 18 години

By

Фолк-ѕвездата Лепа Брена е непрепознатлива на фотографија од личната карта направена 1978 година. „Пред Фахрета да стане Брена и да живее луксузно“, пишуваат босанските медиуми, кои први ја споделија фотографијата. На сликата, пејачката има 18 години, природна и темна боја на косата, а јаболчиците воопшто не ѝ се изразени како денес.

Брена е родена на 20 октомври 1960 година во Тузла, како Фахрета Јахиќ. Денес е една од најпопуларните и пејачки со најмногу продадени албуми на балканските простори.

Ќе ви се допадне

Cells at Work! (https://animeflix.nl/m/Zvem) Episode Full at ANIMEFLIX fairy tail animeflix

Naruto: Shippuden (https://animeplanet.cc/m/8ng) Episode 500 at AnimePlanet boku no hero academia anime planet