(Фото) Лепа Брена во средношколските денови

By

Обожавателите на најголемата музичка ѕвезда во поранешна Југославија, Лепа Брена, споделија на социјалните мрежи фотографија од пејачката во периодот од нејзините средношколски денови.

dobivaj vesti na viber

Фабовите на Брена непрекинато ја шеруваат фотографијата од автобуската карта која Лепа Брена ја користела во периодот кога била средношколка.

„Баш си слатка“, напишал еден обожавател на Брена под фотографијата од картата за градски превоз.

Фотографијата е направена во периодот меѓу 1979 и 1980 година, кога започнува кариерата на Лепа Брена.

Од настанувањето на оваа фотографија, до денес Лепа Брена остварила бројни и големи музички успеси. И самата пејачка знае да објави на Инстаграм фотографии од нејзината младост.

 

Ќе ви се допадне