(Фото) Лидија Вукичевиќ, по децении, ја исправи косата која со локните ѝ беше заштитен знак

By

Актерката Лидија Вукичевиќ која публиката и денес ја памти по улогата на Виолета во „Подобар живот“. Таа  вниманието го привлекуваше со нејзините локни, кои со години и се заштитен знак. Таа реши кончено да го смени имиџот, па ја испегла косата.

Актреката со години беше препознатлива по својата густа, виткана коса, но на  својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со потполно исправена коса и црвени прамени.

„Со оваа фризура, дел од нашето детство го нема“, „Невозможно“, „Каква промена“, „Некоја друга жена“, „Во шок сум“, „Повторно имаш 20“, се само некои од коментари под објавата што собра над 17 000 лајкови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

„Со оваа фризура, дел од нашето детство го нема“, „Невозможно“, „Каква промена“, „Некоја друга жена“, „Во шок сум“, „Повторно имаш 20“, се само некои од коментари под објавата што собра над 17 000 лајкови.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch animes: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 20 (https://aniwatch.pro/m/qlw/ep-20)

AnimeHeaven boruto anime heaven: A Silent Voice (https://animeheaven.pro/m/xA4Y) Episode Full