(ФОТО) Лукас им се извини на децата со посебни потреби, а потоа ја предизвика цела естрада!

„На децата ќе им се извинам од понеделник, кога ќе бидам слободен на свој начин, извинување кое се разбира нема да го објавам“, напиша фолкерот.Откако објави отворено писмо, во кое брутално го изнавреди Жељко Шашиќ, Аца Лукас објави уште еден статус на Фејсбук, со кој се извинува на децата со посебни потреби.

Фолкерот во писмото наменето на Шашиќ, ги спомена децата со посебни потреби, што на луѓето им засмета и тие на тоа му замерија. Аца свати дека погрешил и се извини на сите.

 

Printskrin: Facebook/Aca Lukas

Пред неколку дена, Аца Лукас одржа уште еден успешен концерт, овој пат на манифестацијата „Рибарски вечери“ во Апатина. На неговиот настап беа илјадници обижаватели, со што фолкерот беше воодушевен.

Тој ја објави фотката со настапот, а естрадата ја предизвика да му згазне на цртата.

„Вака ние тоа го правиме. Има ли некој од страна, на цртата да ми застане… Уживавме! ФАЛА“, напиша кратко Аца Лукас.

 

Scroll to Top