(Фото) Марија Шерифовиќ ја посети малата Миња, девојчето за кое пејачката собра пари да се лекува во Америка

By

Пејачката Марија Шерифовиќ ја посети малата Миња Матиќ, девојчето за кое направи хуманитарен-онлајн концерт и собра пари за нејзиното лекување во Америка. Пејачката објави фотографии од нив двете на плажа.

„Нема навистина смисла само јас да се сончам и капам. Јас кафенце, Миња супа со кнедли и Бог да не види“, напиша Марија.

Миња боледува од мускулна атрофија на ‘рбетниот столб и не може да ги движи рацете и нозете. За нејзиното лекување во Америка, Марија организираше маратонски хуманитарен онлајн-концерт во декември минатата година и собра околу 166.666 евра.

Со донациите за лекување на Мина помогнаа и многу други јавни личности во Србија. Донации уплатија и фудбалерот Немања Матиќ (10.000 евра) и кошаркарот Немања Недовиќ (2.000 евра), Лука Јовиќ дал околу 2.000 евра, исто колку и Душко Тошиќ, а жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заедно собрале 1.700 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Ќе ви се допадне

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at website https://animeheaven.pro animeheavens

Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature Episode Full at AnimeDao steins gate animedao