(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата

By

Српската пејачка Милица Павловиќ објави фотографија од почетоците на нејзината музичка кариера.

dobivaj vesti na viber

На фотографијата од првите проби со микрофонот на прв поглед не може да се забележи дека станува збор за српската пејачка. Милица во младоста имала вишок килограми.

Првиот посериозен настап пред пошироката публика Милица го имала на аудиција на „Ѕвездите на Гранд“, во 2011 година. Сезоната 2011/2012 пејачката успеала да стигне до финале, а на крајот го освоила осмото место.

Пејачката денес има 27 години и нејзиниот изглед е целосно сменет.

Ќе ви се допадне