(Фото) Од Мексико, право на ревакцинација, Анастасија ја прими втората вакцина

By

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ синоќа се врати од Мексико и веднаш замина во болница да ја прими втората доза на вакцина против коронавирусот.

Таа вели дека првата ја примила пред патувањето. Сакала да биде сигурна и да не се плаши за време на одморот дека ќе се зарази.

Мајка ѝ, Светлана Ражнатовиќ Цеца, објави нејзина фотографија додека ја прима вакцината.

„Се вакцинирав и се ревакцинирав. Тоа ми беше целта. Да бидам сосема безбедна и своја на своето. По вакцината се чувствувам супер. Беше феноменално. Сега се чувствувам подобро. Кога сум меѓу луѓето, не се плашам дали ќе се заразам. Сега сум многу посмирена и драго ми е што тоа го направив. Апелирам до сите кои можеби се плашат, затоа што слушнав разни теории на заговор, да го направат тоа и да се извлечеме од оваa ужасна чума. Конечно да можеме слободно да живееме и да се вратиме на нормалното“, изјавила Анастасија.

 

 

Ќе ви се допадне

ani watch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Komi Can’t Communicate

animes online My Hero Academia Season 2

AniWatch DARLING in the FRANXX

english dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

SK8 the Infinity (Dub) Episode 5