(ФОТО) Ова е сопругот на водителката Јелена

By
Јелена Бачиќ Алимиќ е во брак со судијата на Високиот суд во Нови Сад, Мирослав Алимиќ.Водителката е една од најпопуларните српски водителки. Таа важи за семејна жена, а е во брак со судијата на Високиот суд во Нови Сад Мирослав Алимиќ, со кого има две деца, ќерката Дуња и синот Марко.

dobivaj vesti na viber

Господинот Алимиќ и нема така често можност да го видиме во јавноста, а неговата сопруга на Инстаграм објави нивна заедничка фотка, која за кратко време доби преку 1900 лајкови.

„Маж“, напиша Јелена Бабиќ Алимпиќ.

Jelena Bačić Alimpić je u skladnom braku sa sudijom Višeg suda u Novom Sadu Miroslavom Alimpićem

Јелена и Мирослав, кои се во брак повеќе од две децении, важат за склоден брачен пар.

„Мојот сопруг и јас пред се се почитуваме еден со друг како лочности, а потоа и нашите избори и интереси, иако сме многу различни“, изјави Јелена своевремено за магазинот „Hello“.

Muz😉😊

A post shared by Jelena Bacic Alimpic (@jelena_bacic_alimpic) on

Ќе ви се допадне