(Фото) Победникот од „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Петрушиќ, стана татко

By

Стефан Петрушиќ, победникот од петтата сезона на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“, стана татко. Неговата сопруга Марија роди син, на кого му го дадоа името Павле.

Стефан ги сподели убавите вести и објави фотографија од Марија и Павле.

„Моите два херои. Фала ти на најубавиот подарок кој можеше да ми го дадеш. Ве сакам“, напиша Стефан.

За потсетување, Стефан и Марија се венчаа во мај годината, во храмот Свети Сава. Стефан стана познат во јавноста по неговите настапи во „Ѕвездите на Гранд“ во 2010 година, а по победата сними и албум и дует со Гоца Тржан. Денес работи и како пејач, но и како адвокат.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Tantei Kageki Milky Holmes TD animeflix Episode 12 animeflix fruits basket

Mirai Nikki OVA Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa gogoanime Episode Full gogoanime haikyuu to the top

Website https://animepahe.cc: Watch Fire Force (Dub) animepahe Episode 24 watch anime online

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/kissanimemx.225795/#about