(Фото) Послугата го изненади Душко Тошиќ со фудбалска торта за неговиот роденден

By

Фудбалерот и сопруг на пејачката Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, синоќа го прослави 36. роденден. Тој направи забава во кругот на семејството и пријателите. Од познатите беа пејачката Ана Бекута, која и запеа на прославата.

Душко изјави дека првиот подарок што го добил била фудбалската торта што ја направиле вработените во неговиот семеен дом. Тортата имала облик на фудбал во интересни бои. Станува збор за црвено-бела торта, боите на клубот „Црвена звезда“.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 15 at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak

Watch Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview (https://animeplanet.cc/m/d227/ep-1) at AnimePlanet anime planet mha