(Фото) Синиша Михајловиќ стана дедо, се породи ќерката на славниот фудбалер

By

Синиша Михајловиќ стана дедо, родителите се одлучија за име кое на латински означува пурпурен цвет

dobivaj vesti na viber

Поранешнот фудбалер и тренер на Болоња, Синиша Михајловиќ стана дедо. Неговата ќерка Вирџинија се породи утрово. Таа со нејзиниот свршеник, фудбалерот Алесандро Воглачио, добија девојче и ја крстија Виоланте, име кое потекнува од латинскиот јазик и кое значи пурпурен цвет.

„Добре дојде на свет љубов моја. Денеска, на 28 октомври, во 7:06 часот се роди Виоланте Воглачио. Најголемата емоција во мојот живот. Многу те сакаме“, напиша Вирџинија на фотографијата од нејзината ќерка.

 

Ќе ви се допадне

go88 nemo vin go88 rút tối đa bao nhiêu tiền link vào go88

tải tool tài xỉu sunwin ios Tải SunWin APK/Android/iOS/Web sunwin khóa nick