(Фото) Синиша Михајловиќ стана дедо, се породи ќерката на славниот фудбалер

By

Синиша Михајловиќ стана дедо, родителите се одлучија за име кое на латински означува пурпурен цвет

Поранешнот фудбалер и тренер на Болоња, Синиша Михајловиќ стана дедо. Неговата ќерка Вирџинија се породи утрово. Таа со нејзиниот свршеник, фудбалерот Алесандро Воглачио, добија девојче и ја крстија Виоланте, име кое потекнува од латинскиот јазик и кое значи пурпурен цвет.

„Добре дојде на свет љубов моја. Денеска, на 28 октомври, во 7:06 часот се роди Виоланте Воглачио. Најголемата емоција во мојот живот. Многу те сакаме“, напиша Вирџинија на фотографијата од нејзината ќерка.

 

Ќе ви се допадне

4Anime: The Island of Giant Insects (Movie) (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz anime websites

AnimeDao: Arakawa Under the Bridge anime episode 13 online free at https://animedao.nl fairy tail animedao

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Wonder Momo (https://animefreak.ws/m/Jljl) Episode 5

Watch anime online for free at Animepahe watch anime dub