(Фото) Собирам градници од сцена како Били Ајлиш, вели Констракта по пеењето во Хрватска

Констракта за време на настап во Загреб собра куп градници, кои беа фрлени од публиката на сцената.

„Собирам градници од сцена како Били Ајлиш“, напиша Констракта.

Пејачката и бендот „Земља грува“ одржаа двочасовен концерт во Загреб. Публиката со овации ја поздрави српската пејачка, а таа не ја пропушти можноста да ѝ се обрати на публиката и да се осврне на актуелните општествени прашања.

„Внимавајте што правите вечерва, денес имаме помалку права од претходно“, алудирајќи на неодамнешната одлука на Врховниот суд на САД за укинување на правото на абортус.

 

Scroll to Top