(Фото) Старлета во топлес ја најави својата кандидатура за претседателка на Хрватска

By

Старлетата, пејачка и манекенка Ава Карабатиќ од Сплит на својот профил на Инстаграм објави дека сака да биде претседателка на Хрватска.

Провокативната Ава во топлес ја најави својата кандидатура за претседател.

“Сепак одлучив. Ќе се кандидирам на претседателските избори. Толку многу пораки на поддршка добивам , ви благодарам на тоа. Сметам дека сум жена со став која знае да се избори за себе. Политиката е моја втора љубов.Не можам веќе да гледам како на мојата земја и се случуваат лоши работи, напиша меѓу другото Ава на Инстаграм под фотките во топлес.

Ава беше позната по учествуваше во раелните шоуа во регионот .

 

Ќе ви се допадне