(Фото) „Вечно ќе те сакам“ – Шехерезад и Онур слават годишнина од брак

By

Турските актери Халит Ергенц и Бергизар Корел, познати и како Онур и Шехерезад од серијата „1001 ноќ“, прославија 11 години брак заедно со своите синови и блиските пријатели. Познатата глумица на „Инстаграм“ објави неколку слики со сопругот.

„Вечно ќе те сакам. Тебе и нашите сиинови“, напиша таа во пораката и му ја честиташе годишнината.

Халид и Бергузар се запознале пред 13 години на снимањето на серијата „1001 ноќ“, а две години подоцна се венчале. Во тоа време Халид бил во брак со глумицата Гизем Сојсалди, но иако таа била бремена, тој ја оставил поради Бергузар. Глумците во 2010 година го добија синот Али, а пред 4 месеци тие вторпат станаа родители.

Онур ја оставил бремената сопруга поради Шехерезад, а таа да му се одмазди, го абортирала бебето

Ќе ви се допадне

Watch Death Note Episode 34 at KissAnime one piece stampede kissanime

A Silent Voice (https://animefreak.ws/m/dKza) Episode Full at website https://animefreak.ws old animefreak