(Фото) Водителот Иван Ивановиќ стана татко

By

Познатиот српски водител Иван Ивановиќ вторпат стана татко. Неговата девојка Ана Петровиќ роди девојче, кое ќе се вика Лола. Двојката е во врска од 2016 година, а Иван неодамна изјави дека и покрај тоа што чекаат бебе, не планираат да се венчаат.

„Еј, луѓе, се роди Лола Ивановиќ, мојата втора ќерка, толку од мене за денес“, напиша Ивановиќ на „Инстаграм“.

Освен Лола, водителот од првиот брак ја има ќерката Сташа.

Ќе ви се допадне

One Piece (Dub) Episode 680 at website https://gogoanime.be gogoanime boku no hero academia

Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime haikyuu

WCOStream