„Фрајле“ останува без една членка на групата

By

Новосадската група „Фрајле“ станува трио, откако Марија, заради која групата се формираше пред 12 години, си заминува од бендот. Наташа и сестрите Невена и Јелена ќе продолжат да работат на нови проекти, најавија девојките во последното заедничко интервју што дадоа за „Хелоу“.

„По 12 години прекрасно пријателство, дружење и многу концерти, донесов тешка одлука да ја напуштам групата. Причината е мојата деловна обврска што моментално ја имам и поради која не можам да бидам потполно посветена на групата. Нема расправии или скандали, се разделуваме во мир за љубовта да преживее, тоа е најдобрата одлука за сите нас“, вели Марија.

„Фрајле“ се една од најпопуларните групи во регионот и често имаат настапи во Македонија. Последниот концерт во Скопје го одржаа лани летото и тогаш во интервју за „Репортер“ ни открија дека секогаш се забавуваат кога се тука.

„Сакаме да се прошетаме во Старата чаршија, да каснеме баклава, ајвар. Имавме и дечковци од Македонија, Македонците се вистински фраери“, рекоа тогаш и додадоа дека едвај чекаат да помине пандемијата за да им се вратат на настапите во живо, по кои се познати.

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime tv darling in the franxx: Watch Gintama Episode 146

KissAnime cautious hero kissanime: The Daily Life of the Immortal King (https://kissanimeonline.com/m/31Gn) Episode 15