„Фрајле“ вечерва ќе пеат на Антички во Охрид

By

Популарната новосадска група „Фрајле“ вечерва од 21 часот ќе одржи концерт на Античкиот театар во Охрид. Ова ќе биде нивни прв настап во Македонија, откако од бендот среде пандемија си замина Марија за да му се посвети на компонирањето, а „Фрајле“ останаа трио.

Девојките, познати по тоа што секогаш прават одлична забава на своите концерти и свирки, и овој пат ќе ги испеат своите авторски песни, но и преработките на најпопуларните ју-хитови, кои се со нивни аранжман.

Организатор на концертот е „Прагма продукција“.

Ќе ви се допадне

Toshi wo Totta Wani (https://animetv.cc/m/Do8A) Episode Full

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://gogoanime.be: Watch Pokemon XY: New Year's Eve 2014 Super Mega Special gogoanime Episode Full i want to eat your pancreas gogoanime

Watch Jack and the Beanstalk Episode Full

Bcaquaria: https://www.bcaquaria.com/members/animefreakws.58728/#about

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page