Фудбалер на Атлетико Мадрид се заљуби во Дара Бубамара

Деветнаесет годишниот фудбалер на Атлетико Мадрид, Сали Нигез се заљубил во Дара Бубамара, пренесуваат медиумите. Нигез кој неодамна го продолжи договорот со шпанскиот клуб за уште четири години, заработува по 12 милиони евра по сезона.

„Нигез е заљубен во Дара и секој ден ѝ пишува на ‘Инстаграм’“, открива извор близок до двојката и додаде дека Сали дознал за пејачката од неговиот соиграч во тимот Стефан Савиќ.

„Му ги пушташе нејзините песни и му ја покажа на „Инстаграм“. Одма му се допадна, посебно нејзиината енергија. Почна да ѝ испраќа пораки“, додаде изворот.

„Гориш, многу си убава, баш си секси, сакам да те запознаам, дојди во Шпанија“, биле само некои од пораките кои Сали ѝ ги испратил.

„Дара му одговори и го лајкуваше, но не сакаше да му пишува многу, затоа што не се снаоѓа многу со англискиот јазик“, дополни изворот.

Сали сака Дара да му биде специјален гостин за 28 роденден. Го ангажирал и Савиќ за да ја покани Дара. Стапија во контакт со нејзиниот менаџер кој рече дека Дара може наскоро да патува во Шпанија на одмор, па таму да се видат“.

„Мене ми се пуштаат сите мажи. Сите се луди по мене. Не сум физички топ риба, но имам нешто со што ги привлекувам. Ми пишуваат многу познати странски спортисти, па и фудбалери, но не сакам да им ги откривам имињата затоа што некои од нив се зафатени. Верувале или не, но добивам многу пораки и од шеик“, рече Дара на прашањето на новинарите за нејзината нова љубов.