„Гадови, не сме иста лига“ – Гоца Тржан им возврати на оние кои ја плукаат на интернет

By
„Не се палам на тие коментари, но кога некој баш ќе претера, тогаш немам проблем да одговорам“, порача Гоца Тржан.

dobivaj vesti na viber

Пејачката, често на своите постови на социјалните мрежи предизвикува вистинска полемика, како и бројни негативни коментари, но, како што вели, тоа не може да ја навреди.

Пејачката е позната по тоа дека нема влакно на јазикот, и поради тоа често влегува во расправа на социјалните мрежи.

„Луѓето кои оставаат грозни коментари на социјалните мрежи, не само на мене, туку и на другите луѓе, колегите или обичните луѓе, се вистински гадотии. Тие навистина мене не можам да ме навредат, ниту да ме понижат, затоа што просто не сме иста лига. За да некој ме понижи, мораме да бидеме еднакви. Не се палам на тие коментари, но кога некој ќе претера, тогаш немам проблем да одговорам“, изјави Гоца.

Така, таа најави и дека наредната сезона веројатно нема да биде во жирито на „Пинкови ѕвездички“.

„Немам поим дали и понатаму ќе бидам во жирито. Мислам дека е време да тука нешто се промени, и да во жирито дојде некој помлад, поубав, и поинтересен. Мислам дека е време да публиката се одмори од мене“, заклучи Гоца Тржан.

Ќе ви се допадне