(Галерија) Кеба во жешки панталони ја имитира Северина

By

Српскиот пејач Драган Којиќ – Кеба, кој се натпреварува во новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“, доби задача во првата емисија да ја имитира својата снаа, Северина. Во црвени жешки панталони и сребрена блуза, тој ги испеа „Тридесете“ и „Гас, гас“.

„Гас до даске, Кебице“, ги смени тој зборовите на песната и играше на сцената.

За да ја имитира Северина, Кеба ги избричи мустаќите, а на жирито му откри дека досега претходно само уште еднаш ги избричил мустаќите.

„Без мустаќи како да имам пневмонија“, се пошегувал Кеба на своја сметка.

Инаку, првата епизода од новата сеозна на ТЛЗП ќе се емитува на 6 октомври (недела) на телевизија Сител.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeDao watch anime dub

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Girlish Number anime episode 12 online free at https://kissanime.mx food wars kissanime

Dreams (https://aniwatch.pro/m/bomB) Episode Full

Findery: https://findery.com/gogoanimebe

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimelol