(Галерија) Свадба во луксузна вила, се омажи сестрата на Џејла Рамовиќ

Сестрата на победничката на Гранд, Џејла Рамовиќ направи венчавка во луксузна вила. Инаку Лејла Рамовиќ се омажи за Дино Холдиќ, а свадбената свечност се одржа во Мостар.

Лејла на јавноста и е позната на јавноста и по тоа што е популарна инфлуенсерка на социјалните мрежи.

Џејла на свадбата ја запела и емотивната песна „Све у мени се буди“.

Пејачката беше облечена во долг елегантен фустан, како и нејзината друга сестра, а семејните фотографии и дел од атмосферата споделија на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dzejla❤ (@dzejlina_pahuljica)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dzejla❤ (@dzejlina_pahuljica)

Scroll to Top