„Го чувствував неговиот здив додека го молев да престане “- актерката Мерима Исаковиќ по 40 години го обвини Лечиќ дека ја силувал

By

Познатата актерка Мерима Исаковиќ, која денес е успешен психолог, во интервју за „Србија тајмс“ откри како пред 43 години била силувана од српскиот актер Бранислав Лечиќ. Таа откри дека Лечиќ ја силувал кога таа имала само 18, а тој 22 години.

„Чувствувам потреба денес да ја кажам вистината и го молам народот ова внимателно да го слушне. Имав само 18 години. Тој ме турна во станот. Ми кажа да не се обидувам да викам, дека никој нема да ме слушне и ме турна на земја. Го почувствував неговиот здив, тој застрашувачки поглед, празен и црн. Имаше очи без душа. ‘Знаеш ли кој сум јас? Треба да ти е чест што те сакам’, ми викаше додека ме силуваше. Во мене врескаше глас, додека тој ја користеше мојата немоќ. Го молев бога да престане“, изјавила Исаковиќ.

 

Ќе ви се допадне

Watch Gintama Episode 85 (https://gogoanime.be/m/n2L/ep-85) at GoGoAnime gogoanime god of highschool

Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1 (https://animefreak.ws/m/OgdG/ep-1) at AnimeFreak watch anime dub