Го препознавате ли момчето на фотографијата?

By

Дали ви е познато момчето на фотографијата? Фотографијата е направена пред дваесетина години, а на неа е популарен телевизиски водител, повремено музичар и еден од најзабавните луѓе на српската естрада.

Денеска е препознатлив и по својот имиџ – мустаќите се негов заштитен знак. Заштитен знак му е и телевизиската емисија „Амиџи шоу“. Секако, станува збор за Огнен Амиџиќ.

Ќе ви се допадне

Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note - Hakamori to Neko to Majutsushi (Dub) Episode Full

GoGoAnime: Touch anime episode 101 online free at https://gogoanime.be gogoanime website

KissAnime: Isshuukan Friends. Specials anime episode 12 online free at https://kissanime.mx watch anime online

Eden's Bowy (Dub) (https://twistmoe.net/m/nbdk) Episode 26

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimebe/about

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe