Ја овожавам оваа, како се вика….Карлеуша: Раде Шербџија гледа „Гранд“

By

Раде Шебеџија во едно интервју кажа дека пејачката Јелена Карлеуша посебно го воодушевила со својот памет, интелигенција и потполно прекрасното лице.

„Ја овожавам оваа, како се вика, Карлеуша….Ме шармираше со својот памет, интелигенција, потполно прекрасно лице“, изјави Раде за ТВ Прва.

Па Карлеуша по овие коментари и его кренато на најајко му возврати:

„Човекот е цар, легенда, голема ѕвезда, единствен наш актер од овие простори кој направи светска кариера. Ја пратив снимката на Саша Поповиќ да слушне како Раде ме фали, но Сале не слушнал тоа туку дека Раде гледа Гранд и ми рече: „Раде Шербеџија гледа Гранд“. Јас му одговорив: „Да, гледа Гранд, но погледни како ме пофали мене“, а тој ми одговори: „Да, да човекот е цар“, изјави Јелена. И веели : И ме пофали и гледа Гранд, па човекот е вистински крал. Што ќе ми се хејтери кога ме фалат вака светски личности. Горда сум и се надевам дека некогаш ќе можам да му возвратам“ изјави Карлеуша за телеграф.рс

Ќе ви се допадне

WCOStream ben 10 alien force wcostream: Watch Don't Toy with Me, Miss Nagatoro Episode 4

AniWatch aniwatch me: Watch Attack on Titan Final Season Episode 16