Јасемин објави слики од породилна сала, од моментот на раѓањето на близнаците

By

Турската актерка Синем Мустафа, која публиката ја запозна како Јасемин од серијата  „Вљубениот ерген“, вчеравечер се породи со близнаци. Актерката роди момчиња, кој добија имања Мустафа и Кемал,  на Инстаграм ја сподели радоста.

34 годишната турска актерка  објави емотивни моменти од породилната сала каде бил присутен и нејзиниот сопруг.

Бебињата се родени три недели пред терминот, а едното е помало и останува на дополнителна нега во болницата.

Пред неколку недели актерката правеше забава за доаѓањето на бебињата.

Ќе ви се допадне