Јелена Вељача се сврши третпат: советникот на двајца хрватски претседатели е избор на актерката

By

Хрвтската актерка и сценаристка Јелена Вељача се вери по неколку месеци врска со својот дечко  Вито Турчиќ. Како што објавија од Стори.хр Story.hr и  39-годишната актерка објави дека ќе се мажи за советникот на Иво Јосиповиќ и Колинда Грабар-Китаровиќ. Јелена не крие дека е среќна во нова врска, па често споделуваше фотографии на Инстаграм со Вито , а за врската доби поддрршка и од своите фанови. Тие веќе неко време живеат заедно во центарот на загреб, а  Јелена чето објавува фотки и од Вито и нејината ќерка, која ја има од предхосиот брак.

Јелна предходно беше во брак со актерите Јанко Поповиќ- Волариќ, кој траеше од 2009 до 2012 година и во тригодишната брска со Дражен Чужек, со кого ја има петгодишната ќерка Лена. Ова ќе биде трет брак на Јелена. Лани во јуни и Вито се разведе од сопругата Јелена Месиќ-Турчиќ, со која има две ќерки.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix site: Naruto (Dub) Episode 220

WCOStream wcostream attack on titan: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 (https://wcostream.cc/m/qGdE) Episode Full