Карачиќ ја има најубавата фотографија на ЕП

By

Игор Карчиќ и неговите соиграчи во хрватската репрезентација имаа голема поддршка од трибините за време на Европското првенство во Австрија. Околу 4000 фанови ги бодреа на теренот против мечот со домаќинот.

По победата над Австријците, Карачиќ заедно со останатите во тимот ја слевеа победата, а најмногу внимание собра поранешниот играч на „Вардар“ кој на трибите го поздрави својот најмлад фан. Фотографијата тој ја сподели на „Инстаграм“. Игор Карачиќ беше прогласен за најдобар ракометар на Хрватска во 2019 година.

Вечерва Хрватска ќе игра против Германија.

Ќе ви се допадне