Каракачанов стана дедо, внукот ќе се вика Гоце Делчев за инат на скопјани

By

Лидерот Красимир Каракачанов по втор пар стана деда, а внукот го крсти Гоце Делчев.

„Дури и на скопските манипулатори веќе треба да им биде јасно чиј е Гоце Делчев“, пишува на официјалната страница на партијата.

Во соопштението се додава дека внукот е од неговата ќерка Деница и неговиот зет Никола, а името ќе бидело историско.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv shows

Website https://animekisa.in: Watch Milk House Dreaming: Ai no Shiki animekisa Episode Full animes online

Watch ReLIFE: Final Arc Episode 4

Watch Queen's Blade OVA Episode 2