Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Саша Поповиќ – Кој се дојде на концертот на Ана Бекута

By
Многу познати лица дојдоа да ја поддржат пејачката.

После успешниот прв, Ана Бекута го имаше и својот втор по ред концерт во „Сава центарот“, од кој беше воодушевен целата публика. Ана ги отпеа своите прочуени хитови, а како гистин настапи Милица Павловиќ, која излезе со песната „Можев“, и „Танго“.

Познатата пејачка ја поддржаа многу познати личности. Меѓу првите дојде и Милутин Мркоњиќ. Тој беше расположен, а што изјави пред камерите видете и самите.

Полека по ред доаѓаа и нејзините колеги од „Ѕвездите на Гранд“. Марија Шерифовиќ беше тука, а таа октри колку беше уморна, по малку болна и дека нема да пее.

Пристигна и Јелена Карлеуша. Таа сподели импресии од концертот на Аца Лукас во Сараево, на кој и таа пееше. На прашањето дали „Сава центарот“ е премал, таа имаше што да одговори.

 

Саша Поповиќ дојде со сопругот Сузан Јовановиќ. Тој разговорот во еден момент го препушти на својата поубава половина.

Пристигна и Снежана Џуришиќ, Халид Муслимановиќ и Милица Тодоровиќ.

 

 

 

Ќе ви се допадне

KissAnime watch anime: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 43

AnimeHeaven hunter x hunter anime heaven: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://animeheaven.pro/m/ddEk/ep-1)